WorldSkills Kazan 2019 кунаклары: Татарстанга Корея Республикасы делегациясе килде

2019 елның 22 августы, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасына ике көнлек визит белән Корея Республикасы илчелеге делегациясе килде.

Визитның беренче пункты Татарстан Республикасы Инвестицияле үсеш агентлыгында булды. Делегацияне Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Герман Лернер сәламләде:

"Безнең шәһәрнең WorldSkills дөнья чемпионаты кебек зур халыкара чараларны уздыру кысаларында югары дәрәҗәле делегацияләр берләштерү мәйданына әйләнүе бик сөенечле хәл, һәм без аны уздыруга бәйле чараларда шәхсән катнашу мөмкинлеге табуыгызга шат".

Корея Республикасы илчелеге делегациясе бүген "Казань Арена" стадионы мәйданчыгында узачак WorldSkills Kazan 2019 дөнья чемпионатын ачу тантанасында катнашырга планлаштыра.

Фото ТР ИҮА матбугат хезмәтеннән бирелде