HYUNDAI тәэминатчысы көне

2019 елның 19 июне, чәршәмбе

Бүген Яр Чаллыда HYUNDAI тәэминатчысы көне булды. Чара Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы ярдәмендә Самара өлкәсе автомобиль сәнәгате кластеры белән берлектә Татарстан Республикасы Машина төзелеше кластеры тарафыннан оештырылды.

HYUNDAI тәэминатчысы көне кысаларында предприятиеләр һәм аларның продукциясе эшчәнлегенә багышланган күргәзмә узды.

Чарада "Хендэ" компаниясенең һәм компаниянең беренче дәрәҗәдәге тәэминатчыларының презентацияләре оештырылды, потенциаль тәэмин итүчеләр белән B2B форматындагы сөйләшүләр уздырылды, шулай ук Татарстан Республикасы тәэминатчыларының җитештерү мәйданчыклары каралды.

Чарада "Хендэ Мотор Мануфактуринг Рус" автокомпонентлар сатып алу департаменты җитәкчеләре һәм хезмәткәрләре, беренче дәрәҗәдәге "Хендэ" тәэминатчылары (Sejong, Daewon, NVH, Donghee, Mobis, Sungwoo, Yura, Doowon, Peterform, Hanil), шулай ук Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы вәкилләре катнашты.

"Хендэ Мотор Мануфактуринг Рус" компаниясе бүген, "АВТОВАЗ" ГАҖ соң, Россия Федерациясе территориясендә җиңел автомобильләр җитештерү күләмнәре буенча икенче урында тора. 2018 елда Санкт-Петербург шәһәрендә завод конвейерыннан 235 меңнән артык автомобиль төшкән.