"Сатурн" ҖЧҖ яңа станоклар сатып ала

2019 елның 10 июне, дүшәмбе

Сәнәгатьне үстерү фондының экспертлар советы Тверь һәм Владимир өлкәләрендә, шулай ук Татарстан, Удмуртия һәм Мордовия Республикаларында 5 проектны хуплады. СҮФ займнарының гомуми суммасы 652 млн. сум тәшкил итәчәк, ә проектларны гамәлгә ашыруның гомуми бәясе – 1,82 млрд.сум.

Татарстаннан "Сатурн" ҖЧҖ предприятиесе өчен 26,5 млн сум күләмендә займ хупланды. "Сатурн" лизингка NH615 Nedschroef автоматик җайланмасын сатып алырга планлаштыра. Бу заманча станок метизлар – винтлар, шөрепләр, күчәрләр – катлаулы конфигурацияләрне эшләп чыгару мөмкинлеген бирәчәк. Яңа станокны файдалануга тапшырганнан соң, продукцияне җитештерү күләме минутына 40 данәдән 240 кадәр артачак.

Предприятиенең төп клиентлары: электровоз, суыткыч җиһазлары җитештерүчеләр, оборона һәм төзелеш компанияләре, автосәнәгать предприятиеләре. Проектның гомуми бәясе 98,5 млн сум тәшкил итә, шуның 26,5 млн сумы – кредит рәвешендә СҮФ тарафыннан лизинг килешүе буенча аванс өлешен түләүгә бирелергә мөмкин.