2018 елга керемнәр турында белешмәләр тапшыру мәсьәләсе буенча инструктив киңәшмә

2019 елның 4 марты, дүшәмбе

2019 елның 4 мартында Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында 2018 елга керемнәр, чыгымнар, мөлкәт һәм мөлкәти холыклы йөкләмәләр турында белешмәләр тапшыру мәсьәләсе буенча инструктив киңәшмә булды.

Киңәшмәдә биләнеше коррупция куркынычларына бәйле булган, аларны биләгәндә дәүләт граждан хезмәткәрләре үзләренең керемнәре, чыгымнары турында, мөлкәте һәм мөлкәти холыклы йөкләмәләре турында белешмәләр, шулай ук хатынының (иренең) һәм балигь булмаган балаларының керемнәре, чыгымнары турында, мөлкәте һәм мөлкәти холыклы йөкләмәләре турында белешмәләр тапшырырга тиешле Татарстан Республикасы дәүләт граждан хезмәте вазыйфалары исемлегенә кертелгән вазыйфаларны биләүче дәүләт граждан хезмәткәрләре катнашты.

Белешмәләр тапшырганда барлыкка килә торган актуаль сораулар турында сөйләшү булды, керемнәр турында белешмәләр тапшыру мәсьәләләре буенча Россия Федерациясе Хезмәт һәм социаль яклау министрлыгы методик күрсәтмәләре каралды.