Студент-ватандашларның беренче форумы

2018 елның 23 августы, пәнҗешәмбе

Бүген Казанда беренче мәртәбә Татарстан Республикасыннан читтә белем алучы Студентлар форумы ачылды. Форумда сайлау аша узган 100 артык талантлы һәм перспективалы студент катнашачак. Сайлап алу критериясе булып география ягыннан Татарстан Республикасына карау (студент республикада туган һәм яшәгән), шәхси мотивация һәм яшь ватандашлар Татарстанга тәкъдим итәргә әзер булган инновацияле идеяләрнең һәм проектларның булуы тора.

Форумның эшлекле өлеше яшьләрне җәлеп итүнең төрле форматларын күздә тота: нетворкинг, тимбилдинг, мини төркемнәрдә эшләү, форсайт-сессия, онлайн-тавыш бирүләр, кейсларны хәл итү, мастер-класслар, рәсми эш бирүче белән потенциаль хезмәткәр арасында рәсми булмаган аралашу. Яшь аудитория каршысында Татарстан Республикасының түбәндәге иң эре предприятиеләрнең һәм компанияләрнең HR-белгечләре дә презентацияләр белән чыгышлар ясады: ICL, "Алабуга" МИЗ" АҖ, "Химград" технополисы, "КАМАЗ" ГАҖ, "КОМЗ" АҖ, "КМПО" АҖ, "КВЗ" ГАҖ, "Данафлекс" ДК, "Татнефть" ГАҖ.

Чараның оештыручылары булып Татарстан Республикасы Хөкүмәте, Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы ярдәмендә Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, "Татарстан Республикасы Туристлыкны үстерү үзәге" АКО, Яшьләр дипломатикасы академиясе, "Талантларның Казан ачык университеты 2.0" АКО тора.

Исегезгә төшерик, Татарстан Республикасыннан читтә белем алучы Студентлар форумы 2 мәйданда уза: "Релита" отелендә һәм "ИТ-парк"та. 2018 елның 25 августында Форумда катнашучы студентлар Татарстан Республикасы җитәкчелеге белән очрашачак, шулай ук Red Bull Air Race авиаузышлары буенча чемпионатны караячак.

Форум 2018 елның 26 августына кадәр дәвам итәчәк.