"Марш Бросок" чарасы кысаларында ТР предприятиеләрендә һәм оешмаларында эшләүче яшьләр арасында һәвәскәрләрчә балык тоту буенча ярышлар

2018 елның 14 мае, дүшәмбе

2018 елның 12-13 маенда Бима т.п. тирәсендәге Мишә елгасында "Татарстан Республикасы предприятиеләре һәм оешмалары яшьләре берлеге" төбәк иҗтимагый оешмасы тарафыннан оештырылган "Марш Бросок" республика туристлык-маҗаралы чарасы булды.

Чара кысаларында ТР предприятиеләрендә һәм оешмаларында эшләүче яшьләр арасында һәвәскәрләрчә балык тоту буенча ярышлар узды. Икенче ел рәттән әлеге ярышлар Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы кураторлыгында уза.

Быел ярышлар 13 майда уздырылды. Анда "Татэнерго" АҖ филиалы – Түбән Кама ГЭС, "КМПО" АҖ, "Ремдизель" АҖ, "КВЗ" ГАҖ, "Татэнерго" АҖ филиалы – Яр Чаллы ҖЭҮ, С.П.Горбунов ис. КАЗ – "Туполев" ГАҖ филиалында һ.б. сәнәгать предприятиеләрендә эшләүче яшьләр катнашты.

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгыннан призлар белән, шулай ук Татарстан Республикасы Яшьләр хөкүмәтеннән махсус бүләкләр белән түбәндәгеләр бүләкләнде:

1 урын: Скачков Виталий, "Татэнерго" АҖ филиалы – Яр Чаллы ҖЭҮ

2 урын: Гарипова Азалия, С.П. Горбунов ис. КАЗ – "Туполев" ГАҖ филиалы

3 урын: Мөхәммәтҗанов Илназ, "Татэнерго" АҖ филиалы – Түбән Кама ГЭС

Бер нөсхә балыкның максималь авырлыкта булганы өчен Скачков Виталий махсус приз алды.