Карачай-Черкесск Республикасы делегациясенең Татарстанга эш сәфәре

2018 елның 12 апреле, пәнҗешәмбе

10-12 апрель көннәрендә Карачай-Черкесск Республикасы Хөкүмәте рәисе урынбасары Энвер Алпатлы җитәкчелегендәге Карачай-Черкесск Республикасы делегациясе Татарстан Республикасында эш сәфәре белән.

Визитның максаты – инвестицияләр, икътисад, туризм, күпфункцияле үзәкләр эшен оештыру, электрон Татарстан һ.б. өлкәләрдә Татарстан Республикасының эш тәҗрибәсен өйрәнү.

Визит барышында делегация Татарстан Республкасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы мәгълүматлаштыру һәм элемтә министры Роман Шәйхетдинов, Татарстан Республикасы икътисад министры Фәрит Габделганиев, Татарстан Республикасының Туристлык буенча дәүләт комитеты җитәкчесе Сергей Иванов белән очрашулар уздырды. Шулай ук "IT-парк" югары технологияләре өлкәсендә Технопарк, Татарстан Республикасының Инвестицион үсеш агентылыгы, "Татарстан Республикасының Дәүләт заказы буенча агентлыгы" АҖ вәкилләре белән дә очрашулар булды.