Импорталмаш һәм локальләштерү үзәгендә чираттагы мәртәбә ТРның икътисадый, инвестицион һәм туристлык потенциалын күрсәттеләр

2018 елның 15 феврале, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасының Санкт-Петербург шәһәрендәге һәм Ленинград өлкәсендәге даими вәкиллеге Санкт-Петербург белән Татарстан Республикасы арасында үзара файдалы икътисадый һәм инвестицион хезмәттәшлекне киңәйтү буенча максатчан юнәлешле зур эш алып бара.

Кичә Санкт-Петербургның Импорталмаш һәм локальләштерү үзәгендә Санкт Петербургның Сәнәгать предприятиеләре ассоциациясенең уртак утырышы булды, анда шәһәрнең иң зур сәнәгать предприятиеләре җитәкчеләре катнашты. Җыелышта докладчылар сыйфатында Сәнәгый сәясәт һәм инновацияләр буенча комитет рәисе М. С. Мейксин, Сәнәгатьчелекне үстерү фонды директоры Е.З. Шапиро һәм башка рәсми затлар катнашты. Хәзерге вакытта Ассоциация составына Санкт-Петербургтагы судно төзелеше, машина төзелеше, җиһаз төзелеше һәм электрон тармакларга караган 50дән артык зур предприятие, ВТБ банк, СПб вузларының ректорлар советы, Транспортчыларның һәм эшкуарларның тармакара берлеге, Эшләп табучыларның иҗат берлеге, Инженерия академиясе, инжиниринг компанияләре керә.

Чара барышында Р.Н. Вәлиуллин Татарстан Республикасының сәнәгый, инвестиция һәм туристлык потенциалына презентация үткәрде. Презентациядә катнашучыларга республикадагы иң зур предприятиеләр һәм аларның продукцияләре турында мәгълүмат җиткерелде, эш үзенчәлекләре һәм Татарстан Республикасындагы махсус икътисад зоналары хакында, шулай ук төбәктәге инвесторларга ярдәм итү турында сөйләделәр. Моннан тыш, презентациядән соң, Импорталмаш үзәгендәге Татарстан Республикасы стендында презентациядә катнашучылар Татарстандагы әйдәп баручы предприятиеләрнең продукциясе белән танышты һәм Даими вәкиллек хезмәткәрләре белән сөйләшүләр уздырылды.

Презентация тәмамлангач, Санкт-Петербург шәһәрендә һәм Ленинград өлкәсендә Татарстан Республикасының Даими вәкиллеге һәм Санк-Петербургның Сәнәгать предприятиеләре ассоциациясе белән хезмәттәшлек итү турында килешүгә кул куелды. Килешүгә СПб СПА Президенты В.А. Радченко һәм ТР Даими вәкиле Р.Н. Вәлиуллин кул куйды. Бу инде Санкт-Петербургның эре эшлекле ассоциацияләре белән имзаланган өчен килешү.