Электр энергиясен ваклап сату базарларында бәя вәзгыяте турында

2017 елның 18 сентябре, дүшәмбе

"НП Совет рынка" Ассоциациясе белән берлектә Татарстан Республикасына карата электр энергиясен (егәрлеге) күпләп һәм ваклап сату базарларында бәя (тариф) вәзгыяте мониторингын үткәргән нәтиҗәләр турында Россия энергетика министрлыгы түбәндәге мәгълүматны хәбәр итә.

Электр энергиясенә (егәрлек) бәяләрне (тарифларны) үзгәртү 2017 елның июлендә 2016 елның июленә карата урта бер ставкалы  кулланучылар төркеменә һәм көчәнеш дәрәҗәләре тәртибенә карап +11,1% арта. Кулланучылар халык төркеменә түгел һәм аңа тиңләштерелгән кулланучылар (алга таба – "башка" кулланучылар) керә.

Россия энергетика министрлыгы фаразлары буенча электр энергиясенә (егәрлек) бәя (тарифлар) үзгәртү Татарстан Республикасы кулланучылары өчен ел ахырына кадәр бер айга уртача +1,6 % тан артык артмаячак.

Бу хакта тулырак мәгълүмат белән әлеге сайтның рус версиясендә таныша аласыз.