ноябрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан ДТРК радиосы эфирында (99.2 FM Казан, 92.1 FM Яр Чаллы, 103.9 FM Әлмәт, 101.1 FM Түбән Кама) "Хезмәт җитештерүчәнлеге һәм эш белән тәэмин итүгә ярдәм итү" илкүләм проектын һәм "Халыкара кооперация һәм экспорт" илкүләм проекты кысаларында икътисадның чимал булмаган секторыннан экспортер предприятиеләргә ярдәм итү буенча дәүләт программасын гамәлгә ашыру турында тапшыру чыкты.

Министр урынбасары Алмаз Хөсәенов илкүләм проект структурасына салынган төп максатлар һәм бурычлар, илкүләм проектта катнашучы предприятиеләр ирешкән икътисади нәтиҗәлелек һәм дәүләт ярдәме чаралары турында сөйләде.

Тапшыруны монда тыңларга мөмкин

Әлеге илкүләм проектларда катнашу буенча барлык сораулар белән түбәндәгечә мөрәҗәгать итәргә кирәк:

"Хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру һәм эш белән тәэмин итүгә ярдәм итү" илкүләм проекты

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы:

Екатерина Михайлова (843)210-02-87 Mihaylova.E.A@tatar.ru

Хезмәт җитештерүчәнлеге өлкәсендә төбәкнең компетенцияләр үзәге:

Шамил Бәйрәмов (843)272-19-41 Shamil.Bayramov@tatar.ru

"Халыкара кооперация һәм экспорт" илкүләм проекты

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы:

Рамилә Мөхетдинова (843)210-05-88 Ramilya.Muhitdinova@tatar.ru