июнь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Татарстан Республикасында интернет-сәүдәне һәм тиешле инфраструктураны үстерү буенча эшче төркем утырышы узды.

Очрашуда катнашучылар арасында OZON компанияләре төркеменең электрон мәйданчыгына республика җитештерүчеләрен җәлеп итү буенча программа проекты фикер алышу предметына әйләнде.

Очрашуда катнашкан компания вәкиле Сергей Кучушев OZON электрон мәйданчыгы эшенең кайбер үзенчәлекләре, онлайн-сәүдә проблемалары һәм аның үсешенә комачаулаучы факторлар, шулай ук кече һәм урта бизнес вәкилләренең интернет-сәүдә мәйданчыгына чыгу мөмкинлекләре турында сөйләде.

Татарстан Республикасында интернет-сәүдәне һәм тиешле инфраструктураны үстерү буенча эшче төркем ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов кушуы буенча төзелгән.

Июнь аенда Петербург халыкара икътисадый форумында Татарстан Республикасы Хөкүмәте һәм OZON компаниясе арасында хезмәттәшлек турында килешү имзаланган. Әлеге килешү нигезендә "Яшел Үзән" сәнәгать мәйданчыгы территориясендә логистик үзәк төзү буенча OZON инвестицион проектын тормышка ашыру күздә тотыла.