декабрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

2019 елның 18 декабрендә "Татэнергосбыт" АҖдә матбугат конференциясе узды, анда 2019 елның 9 ае эчендә компания эшенә йомгак ясалды һәм киләсе елга төп бурычлар билгеләнде.

Компания директоры Рифнур Сөләйманов журналистларны сәламләде һәм аларга "Татэнергосбыт"ның клиентларга хезмәт күрсәтү офисын тәкъдим итте.

Предприятие белгечләре матбугат конференциясендә катнашучыларны "Татэнергосбыт"ның клиентлар базасы структурасы, электр энергиясен эшләп чыгару һәм куллануның гомуми динамикасы, кулланучылар өчен бәя кую мәсьәләләре белән таныштырды, шулай ук физик затлар өчен шәхси кабинет мөмкинлекләрен турында да күрсәтелде.

Хәзерге вакытта яңа шәхси кабинет тест уза. Коммуналь хезмәтләр өчен түләү һәм күрсәткечләрне сервиста тапшырудан тыш, түләүләр һәм күрсәткечләр тарихы, барлык ресурслар буенча куллану статистикасы, мөрәҗәгатьләрне онлайн рәвештә бирү дә ачык булачак.

Матбугат конференциясе кысаларында шулай ук түгәрәк өстәл узды, анда журналистларга компаниянең оештыру структурасындагы үзгәрешләр турында сөйләделәр: 3 декабрьдә «ЕРЦ – «Татэнергосбыт» ҖЧҖне «Татэнергосбыт»АҖгә кушу формасында үзгәртеп кору процедурасы тәмамланган.

Хәзер берләшкән оешма республиканың гарантияле тәэмин итүче оешмасы һәм исәп-хисап үзәге функцияләрен башкара. Яңа елда электр белән тәэмин итү хезмәтенең бердәм түләү документына керәчәге билгеләп үтелде. Гыйнвар аенда сынау сыйфатында ул Саба районында, февраль аенда – Алабуга һәм Менделеевскида, ә март аеннан башлап бөтен Татарстан буенча гамәлгә ашырылачак.

"Татэнергосбыт" АҖ матбугат хезмәте материаллары буенча

октябрь, 2019 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасына визит кысаларында ТР Инвестицияле үсеш агентлыгында вакыйгалы туризм өлкәсендә иң эре чит ил һәм Россия ММЧ җитәкчеләре өчен Татарстан Республикасы вәкилләре белән эшлекле очрашу узды.

Мондый очрашуның максаты – киләчәктә халыкара тармак конгрессларын үткәрү өчен хезмәттәшлекне үстерү һәм республика потенциалын тәкъдир итү.

Очрашу башында кунаклар өчен ТР ИҮА җитәкчесе Талия Миңнуллина чыгыш ясады. Ул Татарстанда соңгы берничә елда үткәрелә торган төп вакыйгалар һәм халыкара дәрәҗәдә көтелгән чаралар турында сөйләде.

Республикада сәнәгать үсешенең төп юнәлешләре турында мәгълүмат белән Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Герман Лернер уртаклашты.

Татарстанның туристик потенциалы турындагы доклад белән ТР Туристлык буенча дәүләт комитеты вәкиле Айгөл Балахонцева чыгыш ясады.

Матбугат турында катнашучылар – Бөекбритания, Бельгия, Германия, Словения, Испания һәм Россиядән килгән халыкара ММЧ вәкилләре-докладлар тәмамланганнан соң үзләрен кызыксындырган темаларга сораулар бирде. Мәсәлән, төбәктә экологик вәзгыятькә ярдәм чаралары, халыкара дәрәҗәдәге вакыйгалар ничек оештырылуы һәм башкалар турында.