«Татнефть» ягулык алу станциясендә (АЗС) электромобильләр өчен тагын бер станция ачылды

2017 елның 19 июне, дүшәмбе

"Татнефть-АЗС Үзәге"  ҖЧҖ Әлмәт филиалының 3нче номерлы автоягулык станциясендә  электромобильләрне электр белән кору станциясе ачылды.

Күпстандартлы «Terra 53» тиз арада электр кушып кору станциясе 24 кВт*ч аккумуляторны 15 минут эчендә 30 дан 80% электр бирә.

Станция CHAdeMo стандартында тиз арада 125 А кадәр даими ток белән 550В көчәнешкә кадәр җиткерә. Әлеге хезмәтнең бәясе минутына 10 сум тәшкил итә.

Бу Татарстанда "Татнефть-АЗС Үзәге"  ҖЧҖ тарафыннан ачылган икенче электр станциясе. Беренчесе Казанда Химград Технополисы территориясендә эшләп килә. 2016 елның май аенда станция ачылышында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов һәм «Татнефть» ГАҖ  генераль директоры Наил Маһанов катнашкан иде.