гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

Гуманитар белемнәрне тарату, җәмгыятьтә югары социаль активлыкны үстерү, Россия дәүләтенең тарихы һәм мәдәнияте белән таныштыру максатларында республика предприятиеләрендә эшләүчеләрне “Россия – минем тарих” региональ мультимедия тарих паркын карарга чакырабыз, биредә борынгы заманнардан башлап хәзергәчә дәүләтнең үсеш дәверләре турында сөйләнә.

Әлеге парк 2015 елның декабрендә Мәскәү шәһәренең Халык хуҗалыгы казанышлары күргәзмәсе территориясендә ачылган парк аналогиясе буенча төзелгән. 2017 елда аналогик тарих парклары Россия Федерациясенең 15 субъектында төзелгән. Проект Россия Федерациясе Президенты Хакимияте, Россия Федерациясе Мәдәният министрлыгы һәм Мәскәү Патриархы ярдәмендә тормышка ашырыла.

Татарстан Республикасында “Россия – минем тарих” тарих паркы 4 хронологик эзлеклелектә урнашкан экспозициядән тора. Алар “Казан ярминкәсе” күргәзмәләр үзәгенең 1 нче һәм 2 нче павильоннарында урнашкан, мәйданнары 5 500 квадрат метрдан артып китә.

1 нче павильонда “Рюриковичлар” экспозициясе һәм “Романовлар” экспозициясе урын алган.

2 нче павильонда “1914-1945: Бөек тетрәнүләрдән Бөек Җиңүгә таба” экспозициясе һәм “1945-2016: Бөек Ватан сугышында Җиңүдән 2016 елга кадәр” экспозициясе урын алган.

Тарих паркының экспозицияләр эшенә кагылышлы сораулар белән түбәндәге телефон аша мөрәҗәгать итәргә була: (843)202-29-25.