гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

2018 елның 30 гыйнварыннан 31енә кадәрге чорда Татарстан Республикасы Машина төзелеше кластеры тарафыннан, “ИННОКАМ” Кама инновацияле территориаль җитештерү кластеры һәм Татарстан Республикасының Кама кластер үсеше үзәге тарафыннан Мәскәү шәһәренә бизнес-миссиядә катнашу өчен сәнәгый предприятиеләр делегациясе формалаштырыла.

Бизнес-миссия программасында Мәскәү шәһәрендәге иң зур сәнәгать предприятиеләрен карау планлаштырыла: “Транснефть” ГАҖ, “Интер РАО” ГАҖ, “Концерн Росэнергоатом” АҖ, “СИБУР Холдинг” ГАҖ, “МОЭК” ГАҖ, “ТВЭЛ” АҖ.

Заявкалар 2018 елның 19 гыйнварына кадәр tregubova.e@innokam.pro электрон адресы буенча кабул ителә. Элемтә өчен: Евгения Трегубова, тел.: +7 (8552) 53-07-07 (доб. 208), моб.: +7 (965) 625-79-16.

“Алабуга” МИЗ заводында чыгарыла торган FordTransit коммерция автомобиле 2017 ел нәтиҗәләре буенча чит ил брендына караучы җиңел коммерция автомобильләре классында иң күп сатыла торган машинага әверелгән. Европа бизнесы ассоциациясе шундый мәгълүматлар җиткерә. Ford коммерция автомобильләре линейкасында сатуларның гомуми саны, LCV модельләрен сату күләменнән 31,6% өлеш белән, 9600 автомобиль тәшкил иткән һәм алдагы ел белән чагыштырганда 9,2 процент пунктына арткан.

Россия базарында Ford коммерция автомобильләренең уңыш казануында төп өлешне FordTransit тәэмин итә, ул “Алабуга” МИЗ FordSollers заводында җитештерелә. 2017 елда 9031 FordTransit автомобиле сатылган, бу исә 2016 ел белән чагыштырганда 62,4%ка күбрәк. FordTransit сатып алучылар арасында – транспорт инфраструктурасын яңартуда мәнфәгатьле булган Россиядәге һәм чит илләрдәге зур компанияләр, шулай ук федераль һәм төбәк дәүләт заказчылары бар.

FordSollers матбугат хезмәте материаллары нигезендә