гыйнвар, 2018 ел
сишәмбе

15 гыйнвар көнне 16:34 сәгатьтә югары вольтлы 110 кВ Үзәк-Көнчыгыш кабель линиясенә хилафлык килү аркасында Совет 110 кВ һәм Горки 110 кВ подстанцияләре токсыз, шуның нәтиҗәсендә Казанның Идел буе, Вахитов һәм Совет районнарында яшәүчеләр утсыз калды.

“Челтәр компаниясе” ААҖдә ТР Премьер-министры урынбасары – ТР сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов тарафыннан Татарстан Республикасында электр белән тәэмин итүнең ышанычлылыгын тәэмин итү штабының ашыгыч утырышы үткәрелде.

Казан электр челтәрләре персоналының көйләнгән эше аркасында 19:27 сәгатьтә Казан шәһәрендә яшәүчеләрне электр белән тәэмин итү эше тулысынча эш халәтенә кайтарылды. Электр белән тәэмин итүдәге өзеклекнең гомуми вакыты 2 сәгать 53 минут тәшкил итте.

Кабель линияләренә китерелгән хилафлыкның төгәл сәбәбе барлыкка килгән аварияне тикшереп бетергәннән соң билгеле булачак.