гыйнвар, 2018 ел
җомга

2018 елның 15 гыйнварыннан 18енә кадәр Татарстан Республикасы буенча Томкс өлкәсе губернаторының сәнәгать сәясәте буенча урынбасары Игорь Шатурный җитәкчелегендә Томск өлкәсе бизнес-миссиясе узачак.

Дегелация составына Томск өлкәсендәге җитештерү предприятиеләре җитәкчеләре кергән.

Сәфәрнең максаты – Татарстан Республикасы белән Томск өлкәсендәге предприятиеләр арасында кооперация бәяләнешләрен киңәйтү.

Визит программасында делегациянең Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Татарстан Республикасы Дәүләт заказы агентлыгы җитәкчелеге белән очрашу, “Химград” технополисын карау, шулай ук республикадагы предприятиеләрнең, шул исәптән “Казаньоргсинтез” ГАҖ, “Татнефть” ГАҖ, “Газпром трансгаз Казань” ГАҖ, “Татэнерго” АҖ, С.П. Горбунов исемендәге Казан авиация заводы – “Туполев” ГАҖ филиалы, Татарстан Республикасының машина төзелеше кластеры, “Нижнекамскнефтехим” ГАҖ, Татарстан Республикасында “Ростелеком” ГАҖ, “Казанькомпрессормаш” ААҖ, “Газпром межрегионгаз Казань” АҖ вәкилләре белән очрашулар да күздә тотыла.