Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов «Полиматиз» җәмгыятендә булды һәм завод җитәкчелеге белән медицина битлекләре өчен материал әзерләү мәсьәләсе турында фикер алышты

2020 елның 25 марты, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Полиматиз» заводының җитештерү куәтләре белән танышты.

«Полиматиз» заводы «Алабуга» махсус икътисадый зонасы территориясендә урнашкан (ТР Алабуга муниципаль районы).

«Полиматиз» АҖ «Спанбонд» тибындагы заманча тукылмаган материаллар җитештерү буенча инвестиция проектын гамәлгә ашыру өчен 2007 елның апрелендә «Алабуга» МИЗ резиденты сыйфатында теркәлгән. Компания «Нижнекамскнефтехим» ГАҖ бүлендек предприятиесе булып тора, «ТАИФ» компанияләре төркеменә карый.

2009 елның июлендә «Полиматиз» АҖ рәсми рәвештә ачыла, продукция чыгара башлый. Тукылмаган материаллар җитештерү өчен полипропиленны «Нижнекамснефтехим» ГАҖ заводына җибәрә.

«Полиматиз» АҖ тулы технологик цикл предприятиесе булып тора, төп продукция – күп тармакларда кулланыла торган полипропиленлы тукылмаган материал. Шул исәптән медицина битлекләре җитештерү өчен дә. Предприятиенең куәте бер сәгать эчендә 500 мең битлек продукция җитештерү өчен җитәрлек.

Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов «Полиматиз» АҖ заводы җитәкчелеге белән медицина битлекләре өчен материал әзерләү мәсьәләсе турында фикер алышты.

Завод җитәкчелеге һәм эшчеләр белән очрашуда Рөстәм Миңнехановка хәбәр ителгәнчә, җитештерүне 10 тапкыр арттырырга әзерләр. Март башыннан алып бүгенге көндә завод 67,4 тонна материал чыгарган, җитештерүне айга 600 тоннага кадәр җиткерергә әзер.

Рөстәм Миңнеханов шулай ук Татарстанда битлек җитештерү өчен чимал сатып алучы предприятиеләр белән медицина битлекләрен китертү мәсьәләсен дә хәл итәргә кушты. Бу заводларның барысы да республикадан читтә урнашкан. Татарстан әзер продукцияне сатып алырга әзер.

Предприятие турында – https://www.polymatiz.ru/polispan-medi