"Аммоний" АҖ акционерларының чираттан тыш җыелышы

2020 елның 15 гыйнвары, чәршәмбе

Бүген, 15 нче гыйнварда, Мәскәү шәһәрендә "АММОНИЙ" АҖ директорлар советы рәисе, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов акционерларның чираттан тыш җыелышын үткәрде. Төп кредитор (Внешэкономбанк) һәм финанс эшчәнлеген алга таба савыктыру һәм җитештерүне саклап калу буенча гамәлләр программасының потенциаль инвесторы белән килешенгән кысаларда акционерлар бертавыштан компаниянең генераль директоры итеп Макаров Дмитрий Юрьевичны раслау өчен тавыш бирде.

Өстәмә:

Макаров Дмитрий Юрьевич 1972 елда туган. Предприятиеләрдә минераль ашламалар җитештерү буенча идарә итү тәҗрибәсе бар, шул исәптән "АЗОТ" КАҖ генераль директорының үсеш буенча урынбасары булып эшләгән.