Зәйдә "Наше время - Безнең заман" фестиваленең сайлап алу этабы финалистларын бүләкләделәр

2019 елның 14 октябре, дүшәмбе

Зәйдә "Наше время – Безнең заман" VII эшче яшьләр иҗатының ачык республика телевизион фестиваленең сайлап алу зонасы этабы онытылмаслык гала-концерт һәм иң яхшы башкаручыларны бүләкләү чарасы белән тәмамланды.

Узган ял көннәрендә жюри әгъзалары Зәйнең "Энергетик" мәдәният йорты сәхнәсендә фестивальдә катнашучыларның 50дән артык иҗат номерларын карады.

Гомумкоманда зачетында мактаулы беренче урынны берьюлы өч команда яулады: "Татэнерго" АҖ филиалы – Зәй ГРЭСы, "Нижнекамскнефтехим" ГАҖ һәм ТР Зәй муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф идарәсе.

Икенче урынны ТР Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф идарәсе һәм "Чистай РҮХ" ДАССОның иҗат коллективларына бирделәр.

Гадәттәгечә, барлык җиңүчеләргә һәм лауреатларга дипломнар һәм бүләкләр тапшырылды. Беренче, икенче, өченче урыннарга ия булучыларга фестивальнең суперфиналына махсус чакыру тапшырылган.

Бу елның мөһим үзенчәлеге шунда: конкурсантларның күбесе тамашачыларга татар һәм рус телләрендә генә түгел, мари, чуаш һәм башкорт халыкларының көнкүрешенә һәм мәдәниятенә багышланган җырлар һәм хореографик композицияләр дә тәкъдим итте.

Киләсе зона сайлап алу туры конкурсантларны 19-20 нче октябрьдә Яр Чаллы шәһәрендә көтә.

"Наше время-Безнең заман" фестиваленең оештыру комитеты материаллары буенча