Ел инженеры: беренче этапта җиңүчеләр билгеләнде

2019 елның 14 сентябре, шимбә

2019 елның 14 сентябрендә Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында техник фәннәр докторы – КНИТУ суыткыч машиналар һәм технологияләр кафедрасы мөдире, "Казанькомпрессормаш" ААҖ элеккеге генераль директоры Ибраһим Хисамиев рәислегендә "Ел инженеры" республика конкурсының 12 номинация буенча Конкурс комиссиясе утырышы узды. 12 юнәлеш буенча экспертлар булып республиканың төп предприятиеләре һәм белем бирү учреждениеләре вәкилләре катнашты.

Утырыш кысаларында конкурста катнашу өчен бирелгән барлык гаризалар, шулай ук бәяләү критерийлары каралды. Конкурсантларны бәяләүнең балл системасы нигезендә, конкурс комиссиясе әгъзалары тарафыннан "Ел инженеры" рспублика конкурсының беренче читтән торып үткәрелгән этабында 108 җиңүче сайлап алынды, алар 2019 елның 25-27 сентябрендә уздырылырга тиешле конкурсның икенче этабына чакырылачак.

"Ел инженеры" республика конкурсының беренче этабында җиңүчеләр исемлеге биредә бастырылган.