Нижнекамскнефтехим: Түбән Кама яшьләре белән "галстуксыз" очрашу

2019 елның 9 августы, җомга

8 август көнне "Нефтехим Арена" мәдәни-спорт комплексында "Нижнекамскнефтехим" ГАҖ генераль директоры Азат Бикмурзин компаниянең яшьләр оешмасы вәкилләре, WorldSkills VII Илкүләм чемпионатында катнашучылар һәм экспертлар, шулай ук НХТИ һәм Түбән Каманың Н.В.Лемаев исемендәге нефть химиясе һәм нефть эшкәртү көллияте студентлары белән очрашты. Очрашу формаль булмаган шартларда "галстукларсыз" гына узды.

Аралашуның төп максаты – яшь буыннан турыдан-туры элемтә алу, яшь хезмәткәрләрне һәм студентларны борчыган мәсьәләләр хакында белү, аларны нинди перспективалар көтүе турында сөйләп, предприятиегә мөмкин кадәр күбрәк яшь белгечләрне җәлеп итү. Фикер алышу темалары төрле иде. Яшьләрне социаль яклау, һөнәри үсеш перспективалары, экология һәм компаниянең киләчәк үсешенә кагылышлы мәсьәләләр кызыксындырды. Торак белән тәэмин итү, IT-технологияләрне, хезмәт шартларын үстерү мәсьәләләре буенча фикер алыштылар.

"Нижнекамскнефтехим" ГАҖ яшьләргә ярдәм итүгә юнәлдерелгән программаларны актив гамәлгә ашыра. Хәзерге вакытта предприятиенең армия хезмәтеннән кайткан хезмәткәрләр өчен ярдәм программасы яңадан карала. Яшьләргә "күтәрелеп китү" күләмен шактый арттыру планлаштырыла. Яшь гаиләләргә ярдәм итү дәвам итә. Беренче чиратта кирәкле товарлар сатып алуга матди ярдәм бирелә, аның да суммасын арттыру планлаштырыла. Балалар туганда матди ярдәм түләнә. Бу сумма аларның санына бәйле рәвештә үзгәреп тора һәм 15-100 мең сум тәшкил итә.

2015 елда ТАИФ ДК хезмәткәрләре өчен старт алган өстәмә торак программасы ярдәмендә нефть химиячеләренең 1 400 гаиләсе яңа микрорайоннардан фатир алган. Предприятие хезмәткәре медицина тәэминатына исәп тота ала. Компаниядә спорт белән шөгыльләнү өчен барлык шартлар да тудырылган. Предприятие балансында компания хезмәткәрләре, аларның гаилә әгъзалары, шулай ук барлык түбән камалылар өчен ниятләнгән 13 спорт объекты бар. Быел предприятие ярдәме белән компаниянең балаларны савыктыру лагерьларында 2800 бала ял итәчәк. "Нижнекамскнефтехим" шәһәр инфраструктурасын үстерү буенча социаль миссияне үзенең беренче генераль директоры Н.В. Лемаев ярдәмендә нигездән үк алып бара, быел компания аның 90 яшьлеген билгеләп үтәчәк.

Тэглар: Нижнекамск WorldSkills Kazan 2019 Нижнекамснефтехим

"Нижнекамскнефтехим" ГАҖ матбугат хезмәте материаллары буенча