ТР нефть саммиты: ягулык-энергетика комплексын үстерү

2019 елның 12 июле, җомга

Бүген Әлмәт районында "HOT-Challenge 2019" I Халыкара яшьләр нефть-газ форумы кысаларында Татарстан Республикасының Нефть саммиты узды. Чара "Юность" җәйге савыктыру лагере территориясендә узды.

Саммит эшендә Россия Федерациясе энергетика министры урынбасары Павел Сорокин, Россия Табигать күзәтчелеге җитәкчесе Светлана Радионова, Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов һәм башкалар катнашты.

Саммитның төп вакыйгасы "Ягулык-энергетика комплексын үстерү. Глобаль чакырулар, трендлар һәм дөньякүләм көн тәртибе" темасы буенча панель дискуссиясеннән гыйбарәт булды.

Тема кысаларында чарада катнашучылар нефть-газ чыгару тармагын цифрлы үзгәртеп кору, альтернатив энергетика, шулай ук углеводородларның традицион булмаган чыганакларын һәм авыр чыгарыла торган запасларны үзгәртү мәсьәләләре турында фикер алышты.

ТР Президенты матбугат хезмәте материаллары буенча