"Сәүдә вәкилләре атналыгы": Татарстан Республикасына визит

2019 елның 10 июле, чәршәмбе

"Сәүдә вәкилләре атналыгы" кысаларында Татарстан Республикасына Россия Федерациясенең чит дәүләтләрдә – Норвегия Патшалыгы, Төрекмәнстан, Украина, Иран Ислам Республикасы, Беларусь Республикасы һәм Әзербайҗан Республикасындагы сәүдә вәкилләре делегациясе килде.

Бүген иртән делегация Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов һәм Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов белән очрашу өчен Татарстан Республикасы Хөкүмәте йортында булды.

Яклар Татарстанның чит ил партнерлары белән агымдагы сәүдә-икътисадый хезмәттәшлеге, республика предприятиеләренең экспорт эшчәнлеге һәм аларның продукциясен чит ил базарларына чыгару мәсьәләләре, шулай ук хезмәттәшлекне үстерү өчен башка перспектив юнәлешләр буенча фикер алышты.

Эш программасының чираттагы пункты Татарстан Республикасының Инвестицияле үсеш агентлыгында булды, анда делегациягә Татарстан Республикасының икътисадый потенциалы презентацияләнде. Делегацияне Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Герман Лернер озатып йөрде.

"Сәүдә вәкилләре атналыгы" Россия Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы тарафыннан 2019 елның 8-12 июлендә экспортка һәм халыкара сәүдәгә ярдәм итү мәсьәләләре буенча фикер алышу өчен уздырыла.

ТР Президенты матбугат хезмәте һәм ТР ИҮА материаллары буенча