Автокомпонентлар производствосын үстерү проекты Сәнәгатьне үстерү фондыннан ташламалы займ алды

2019 елның 14 июне, җомга

Россия Федерациясе Сәнәгатьне үстерү фонды һәм "ПТФК "Технотрон" АҖ К5 семьялыгына караган "КАМАЗ" кабинасы өчен интерьер һәм экстерьер детальләре җитештерүне үстерү өчен кредит шартнамәсенә кул куйдылар. Предприятие "комплект эшләнмәләр" финанс ярдәме программасы буенча 56,9 млн. сумлык займ алачак, проектның бәясе 88,6 млн.сум тәшкил итә.

Ташламалы кредитны җәлеп итеп, компания тире һәм пенополиуретан кою өчен билгеләнгән җиһазларны сатып алырга планлаштыра. Шулай итеп, предприятие КАМАЗ К5 сериясенең яңа типтагы кабиналары өчен пластик автокомпонентлар эшләп чыгаруны үзләштерергә әзер: прибор панельләре, тышлагыч панельләр һәм алгы бампер. Компания мәгълүматларына караганда, бүгенге көндә Россия базарында мондый комплект эшләнмәләре күбесенчә чит ил җитештерүчеләре тарафыннан тәкъдим ителгән. Проектны гамәлгә ашырганнан соң импорт өлеше кимиячәк, ә Россия җитештерүчеләренең өлеше 2021 елга 81% кадәр артачак.