Төрекмәнстан вәкилләре белән эшлекле очрашу

2019 елның 23 мае, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Илдар Мингалиев Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Төрекмәнстан текстиль сәнәгате министры урынбасары Вепамөхәммәт Шыхгулыевны сәламләде. Очрашу Төрекмәнстан делегациясенең Татарстанга булган визиты кысаларында һәм 24 май көнне 10:00 сәгатьтән 12:00 сәгатькә кадәр Kazan Palace Hotel by Tasigo узачак Төрекмәнстан-Татарстан уртак эш төркеменең 6 нчы утырышы алдыннан узды.

Агымдагы очрашуда Төрекмәнстанның Татарстандагы җиңел сәнәгать предприятиеләре белән хезмәттәшлек итүенә кагылышлы мәсьәләләр турында фикер алыштылар. Очрашуда катнашкан җиңел сәнәгать предприятиеләре вәкилләре Төрекмәнстан белән текстиль сәнәгате – эрләнгән җепләр, тукымалар һәм йон сатып алу өлкәсендә хезмәттәшлек итәргә әзер булуларын белдерде.