ТЭФ-2019 форумында яшьләр көне

2019 елның 12 апреле, җомга

2019 елның 12 апрелендә энергия-ресурс нәтиҗәлелеге буенча ТЭФ-2019 Татарстан халыкара форумының программа чаралары кысаларында "Казан Экспо" ХКҮдә традиционга әйләнгән Яшьләр көне узды.

Яшьләр көнен оештыручы булып Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, "Казан дәүләт энергетика университеты" ЮББ ФДБМУ һәм "Татарстан Республикасы Министрлар Каршындагы Татарстан Республикасы энергия саклагыч технологияләр үзәге" ДАУ катнашты.

Яшьләр көненең йомгаклау өлешендә "Без энергетика нәтиҗәлелеген сайлыйбыз-2019" яшь инициативаларның VI республика конкурсында һәм Татарстан Республикасының ТЭК предприятиеләрендә яшьләр коллективлары арасында узган "ENERGY QUIZ" викторинасында җиңүчеләрне тантаналы рәвештә бүләкләү чарасы булды.

Җиңүчеләргә бүләкләрне һәм дипломнарны Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Алмаз Хөсәенов "Казан дәүләт энергетика университеты" ЮББ ФДБМУ ректоры Эдвард Абдуллаҗанов белән берлектә тапшырды.