Граждани авиация көне белән котлау

2019 елның 9 феврале, шимбә

Хөрмәтле Татарстан Республикасының граждани авиация хезмәткәрләре һәм ветераннары!

Татарстан Республикасы Хөкүмәте исеменнән сезне һөнәри бәйрәмегез – Граждани авиация көне белән котларга рөхсәт итегез!

Граждани һава флоты ерак шәһәрләрне һәм илләрне берләштерергә булыша. Күпме дистә еллар дәвамында барча граждани авиация хезмәтләре тарафыннан куркынычсыз һәм уңайлы рәвештә пассажирларны ташу тәэмин ителә, бу эшләр нефть-газ тармагы һәм авыл хуҗалыгы ихтыяҗлары, урманнарны һәм янгыннардан саклау, фәнни-тикшеренү һәм коткару экспедицияләре өчен сыйфатлы итеп һәм вакытында башкарыла.

Татарстан пилотларының һәм тармактагы авиадиспетчерларның, борт проводникларының һәм инженер-техник составның профессионаллыгын без шактый югары бәялибез, шулай ук һөнәри бурычка тугрылык һәм эшкә булган җаваплылык өчен рәхмәт белдерәбез.

Һәрвакыт якты һәм иркен күк йөзе, яңа офыклар һәм казанышлар, ныклы сәламәтлек һәм гаилә иминлеге телибез!

Хөрмәт белән,

ТР Премьер-министры урынбасары – Министр Альберт Кәримов