Кулланучыларның хокукларын яклау буенча координация советының беренче утырышы

2019 елның 1 феврале, җомга

Бүген ТР Сәнәгать министрлыгында Альберт Кәримов Кулланучыларның хокукларын яклау буенча координация советының беренче утырышын уздырды.

Совет эшендә сәүдә һәм кулланучылар базары өлкәсендәге күзәтчелек органнары җитәкчеләре катнашты.  Чара ВКЭ режимында республика муниципаль берәмлекләренең Башкарма комитетларыннан 44 вәкил катнашында узды.

ТР Кулланучыларның хокукларын яклау өлкәсендә күзәтчелек буенча федераль хезмәт идарәсе җитәкчесе Марина Патяшина кулланучыларның хокукларын яклау буенча вәкаләтләрне тормышка ашырганда җирле үзидарә органнарының роле артуы турында һәм халыкка оператив мәгълүмат җиткерү һәм даими рәвештә мәгълүмат эшен алып бару зарурлыгы турында сөйләде.

ТР Дәүләт алкоголь инспекциясе җитәкчесе Җәүдәт Әхмәтханов 6. "2014-2020 елларга Татарстан Республикасында кулланучыларның хокукларын яклау буенча комплекслы системаны үстерү" кече программасы чараларын гамәлгә ашыру йомгаклары турында җиткерде, халыкның барлык яшьтәге төркемнәре белән эшләүнең әһәмиятле булуына, кулланучыларның үз хокукларын нәтиҗәле яклау мөмкинлекләрен популярлаштыруга басым ясады.

Ведомство яшь буын белән актив эшли, шуңа күрә дә ел саен "Кулланучыларның хокукларын яклау" темасына олимпиада хәрәкәтендә катнашучы мәктәп укучыларының саны арта бара.

"Төп бурыч – хәзерге вакытта республиканың барлык торак пунктларында алып барыла торган шул эшне системага салырга", – дип билгеләде министр.