Татарстан Республикасы предприятиеләре һәм сәнәгатьчеләре ассоциациясе советы утырышы

2019 елның 31 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Бүген Альберт Кәримов Татарстан Республикасы предприятиеләре һәм сәнәгатьчеләре ассоциацияcе советының киңәйтелгән утырышында катнашты.

Республикадагы иң зур предприятиеләрнең җитәкчеләре алдында чыгыш ясап, министр 2018 ел өчен тармаклар буенча сәнәгать эшчәнлегенең кыска нәтиҗәләре турында сөйләде, дәүләт ярдәменең гамәлдәге чаралары турында җиткерде. Әйтик, 2018 елда 69 предприятие гомуми 49,9 млрд. сумлык дәүләт ярдәмен алган. Сәнәгатьне үстерү фонды линиясе буенча, төбәк фондын да кертеп, 13 проект гомуми 3,48 млрд. сумга финансланган.

Чара азагында "Ак Барс" суднолар төзү корпорациясе" АҖ һәм Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы арасында тышкы икътисадый эшчәнлек өлкәсендә хезмәттәшлек итү турында Килешү имзаланды.