Коррупциягә каршы көрәш турында лекция

2018 елның 13 декабре, пәнҗешәмбе

Бүген ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында хезмәткәрләр өчен коррупциягә каршы көрәш өлкәсендә дәүләт сәясәтенең төп юнәлешләре буенча күзәтү лекциясе узды.

Лекцияне Татарстан Республикасы Прокуратурасының коррупциягә каршы көрәш буенча законнар үтәлешенә күзәтчелек буенча бүлекнең өлкән прокуроры Роберт Вәлитов үткәрде.

Чарада сүз мәнфәгатьләр конфликтын булдырмау һәм җайга салу, билгеләнгән чикләүләрне һәм тыюларны үтәү, вазыйфаи вәкаләтләрен үтәгәндә хезмәткәрнең шәхсән мәнфәгате турында килгән тәкъдимнәр хакында кадрлар бүлегенә хәбәр итү зарурлыгы, бүтән түләнә торган эш, вазыйфаи вәкаләтләргә бәйле рәвештә бүләк алу һәм башка аспектлар турында сүз барды.

"Коррупциягә каршы гамәлләр тәртибен үтәмәгән өчен административ белән беррәттән, җинаять җәзасы да билгеләнә алуын аңлау мөһим", - дип ассызыклады өлкән прокурор.