Полимер көне - 2018

2018 елның 7 декабре, җомга

ТР Сәнәгать министрлыгында бүген кабель сәнәгате өчен продукция җитештерүгә багышланган "Полимер көне" узды. Чарада Россиянең кабель сәнәгате буенча 15 артык әйдәп баручы предприятиесе вәкилләре, Татарстанда һәм Россиядә иң зур полимер чимал җитештерүчеләр, полимер чимал экшәртүче предприятиеләр, фәнни берләшмә вәкилләре катнашты. Очрашуда Россия Сәнәгать министрлыгының химик-технологик комплексы һәм биоинженерия технологияләре департаменты директоры урынбасары Александр Орлов катнашты. Очрашуны министр урынбасары Алексей Савельчев алып барды.

Чарада кабель сәнәгате өчен продукция җитештерү өлкәсендә Татарстан Республикасының сәнәгый потенциалына презентация ясалды. Полимер җитештерү һәм эшкәртү тармагы белгечләре ачык диалог режимында тармактагы предприятиеләр белән үзара хезмәттәшлек итүнең иң проблемалы, нечкә урыннарын билгеләделәр, икътисадый һәм хокукый мәсьәләләрне күтәрделәр, шулай ук тагын да югары бәя өстәлгән продуктлар җитештерүне һәм аларны эчке һәм тышкы базарларга чыгаруны стимуллаштыру турында сөйләштеләр.

Чарада "Нижнекамскнефтехим" ГАҖ, "Полигран" ҖК" ҖЧҖ, "РЦИ Химтех" АҖ вәкилләре чыгыш ясады.

Очрашу азагында кабель продукциясен инновацион җитештерү һәм тестлаштыру өчен федераль тәҗрибә үзәген оештыру зарурлыгы билгеләнде.