Mahindra (Һиндстан) белән очрашу

2018 елның 29 октябре, дүшәмбе

Бүген Альберт Кәримов Mahindra компаниясе делегациясе белән эшлекле очрашу үткәрде. Делегациягә Mahindra & MahindraLtd генераль директор - халыкара операцияләр бүлеге башлыгы Бисвас Сураб, Россиядә һәм БДБ илләрендә концерн вәкиле Кавалджит С. Маккар, компаниянең башка вәкилләре һәм ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы хезмәткәрләре керде.

Очрашуда яклар Mahindra машина төзү компаниясенең җитештерү куәтләрен локальләштерү мөмкинлекләре, продукцияне үз һәм партнерлык дилер челтәрләре аша сату һәм республика территориясендә сервис хезмәте күрсәтү мәсьәләләре турында фикер алышты.

Министр очрашуда ике яклы Татарстан-Һиндстан мөнәсәбәтләрен үстерү кысаларында хезмәттәшлек белән кызыксыну һәм аңа әзерлекне белдерде: "Сезнең визит Һиндстан белән Татарстан арасында инде булган уңышлы элемтәләрне үстерү потенциалын күрсәтә. Һиндстан Татарстан Республикасының мөһим стратегик партнеры булып тора. 2017 ел нәтиҗәләре буенча Һиндстан Республикасы белән Татарстан арасында тышкы сәүдә әйләнеше 2,2 млн долларга якын тәшкил итте. Хезмәттәшлек белән кызыксынуны игътибарга алып, әлеге проектны уңышлы гамәлгә ашыруга ышаныч белдерәм".