Россиякүләм сукырлар җәмгыятенең Татарстан предприятиесе юбилеен билгеләп узды

2018 елның 23 октябре, сишәмбе

"Алабуга бөкеләү һәм пластмасса эшләнмәләре предприятиесе" ҖЧҖ - ул Идел буенда күрү сәләте буенча инвалидлар өчен зур тернәкләндерү үзәге. Предприятиенең миссиясе начар күрүчеләрне һәм сукыр кешеләрне иҗтимагый файдалы хезмәткә җәлеп итүдән һәм аларны социаль яраклаштырудан гыйбарәт. Предприятие сәламәтлеге буенча мөмкинлеге чикләнгән кешеләргә эш урыннары булдыра һәм лаеклы хезмәт хакы белән тәэмин итә. Бүгенге көндә предприятиедә күрү сәләте буенча 252 инвалид эшли. "Алабуга УкупрПласт" ҖЧҖ бөкеләү эшләнмәләрен җитештерү буенча әйдәп баручы предприятие булып тора, җитештерелә торган продукция исемлегендә 50дән артык атама бар.

Быел "Алабуга УкупрПласт" ҖЧҖ предприятиесе "Күрү сәләте буенча инвалидлар өчен эш урыннары булдыру" социаль-юнәлешле проекты белән җиңүче булды һәм "Безнең киләчәк" региональ һәм социаль программалар фондыннан финанс ярдәмен алды. Проект кысаларында бөкеләү продукциясенең яңа төрен җитештерү өчен җиһаз сатып алу планлаштырыла, ул сәламәтлеге буенча мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр өчен эш урыннарын саклау мөмкинлеген бирәчәк.

Тантаналы чарада үзенең сәламләү чыгышында ТР сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Алексей Савельчев предприятие ветераннарын, хезмәткәрләрне һәм җитәкчелекне "Алабуга УкупрПласт" ҖЧҖ барлыкка килүгә 75 ел тулу белән котлады, предприятиенең уңышларын билгеләп узды, шулай ук предприятие коллективына Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Рәхмәт хатын тапшырды.