Халыкара өлкәннәр көне

2018 елның 3 октябре, чәршәмбе

Дүшәмбе көнне 14 нче санлы Түбән Кама лицеенда Халыкара өлкәннәр көнен бәйрәм итүгә багышланган тантаналы чара булды.

Ветераннар һәм тел хезмәтчәннәре өчен "Тормыш һәм зирәклек бәйрәме" исемле концерт программасы әзерләнгән иде. Сәламләү сүзләре белән ТР сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Илдар Мингалиев чыгыш ясады, катнашкан барлык ветераннарга ныклы сәламәтлек, якыннары һәм туганнары ягыннан игътибарлылык һәм кайгыртучанлык булуын теләде, яшь буынга эш тәҗрибәсен һәм остазлык үрнәкләрен тапшыру әһәмияте турында ассызыклады.

Тантаналы чарада район хакимияте вәкилләре, лицейның укытучылар составы, "Лидер" яшьләр оешмасы активистлары катнашты. Яшь армеецлардан мактаулы караул, ретро-аккомпонент ярдәме, болдырдан актлар залына кадәр озата бару – боларның барысы да чарага тантаналылык һәм җылылык төсмерләрен өстәде. Елмайган йөзләр һәм котлау-сәламләү сүзләре кәефне күтәрде һәм бәйрәмне тагын да хатирәлерәк итте.

Лицейның беренче катындагы фойеда "Көз бүләкләре" дигән кул эшләнмәләре күргәзмәсе урнаштырылган иде, ул беркемне дә битараф калдырмады. Икенче катны ветераннарның, тыл хезмәтчәннәренең һәм сугыш чоры балаларының төрле яшьтәге сурәтләреннән фотогалерея бизәде.