ГРЯТИ чыгарылышы

2018 елның 13 сентябре, пәнҗешәмбе

Бүген ТР сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Тимур Саматов Германия-Россия яңа технологияләр институтының (ГРЯТИ) Попечительләр советы утырышында катнашты. 2014 елда КНИТУ-КАИ базасында төзелгән Германия-Россия яңа технологияләр институты Германиянең партнер университетлары консорциумында һәм Германия академик алмашу хезмәтенең (DAAD) оештыру һәм финанс ярдәме белән эшли. Үз сәламләү сүзендә Тимур Саматов билгеләп үткәнчә, КНИТУ-КАИ Германия-Россия яңа технологияләр институты - ул инженерлык белеме бирү өлкәсендә традицияләр һәм инновацияләрнең үрелмәсе һәм трансмилли мәгарифнең уңышлы үрнәге булып тора. Институтны тәмамлаган йөздән артык кеше республика предприятиеләренә эшкә урнашкан һәм җитештерүдә алдынгы тәҗрибәне куллана.

Совет утырышында, аерым алганда, ГРЯТИның стратегик үсеш мәсьәләләре, магистратураның яңа программалары, Siemens компаниясе белән хезмәттәшлек, беренче җәйге мәктәп эше нәтиҗәләре турында фикер алышынды.

Утырыш тәмамланганда КНИТУ-КАИ ГРЯТИ-2018  чыгарылыш студентларына тантаналы төстә дипломнар тапшырылды, шулай ук "ГРЯТИның иң яхшы укытучысы", "ГРЯТИның иң яхшы чит ил укытучысы" һәм "ГРЯТИның иң яхшы чыгарылыш студенты-2018" номинацияләре буенча бүләкләү булды.