ТРда фармацевтика сәнәгатен үстерү

2018 елның 15 августы, чәршәмбе

Бүген ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында министр урынбасары  Алексей Савельчев рәислегендә ТРда фармацевтика сәнәгатен үстерү мәсьәләләренә багышланган ведомствоара эш төркеме утырышы булды.

Чарада республиканың фармацевтика өлкәсендәге җитештерү предприятиеләре вәкилләре, фәнни медицина бергәлеге, муниципалитетларның вәкилләре һәм базардагы башка экспертлар катнашты.

Утырыш барышында Халыкара катнашулы "Россия һәм дөнья. Фармацевтика базары потенциалы белән эш итү" III Россиякүләм GMP конференциясенә әзерлек мәсьәләләре турында сүз барды, ул 27 августтан 29ына кадәр Казанда узачак, шулай ук ТР тармакның югары уку йортлары базасында фәнни-технологик һәм фәнни-мәгариф үзәкләрен булдыру турында да фикер алышынды.