"Полимер көне"

2018 елның 19 июле, пәнҗешәмбе

Сишәмбе көнне Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы "Сибур Холдинг" ГАҖ белән берлектә Татарстан Республикасында полимер предприятиеләре-эшкәртүчеләр белән "Сибур Холдинг" ГАҖ арасында хезмәттәшлек итү мөмкинлекләренә багышланган "Полимер көне"н уздырды.

Чарада "Сибур Холдинг" ГАҖ чыгарыла торган нефть химиясе продукциясенең ассортиментын җәелдерүгә һәм дөньядагы иң зур нефть-химия инвестпроектларының берсе – "ЗапСибНефтехим" төгәлләнгәннән соң предприятиеләргә мөмкин булырлык компания продуктларының перспективалы чишелешләренә багышланган мәсьәләләр каралды.

Очрашуның модераторы булып ТР сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Алексей Савельчев чыгыш ясады, ул Татарстан Республикасында полимер эшкәртүнең үсеше турында сөйләде.

Фикер алышуларда шулай ук "Татнефтехиминвест-холдинг" ААҖ, "Миррико" ДК, "Казаньоргсинтез" ГАҖ, "ТатхимПласт" ҖЧҖ һәм башкалар катнашты.

Чара йомгаклары буенча Татарстан Республикасында нефть химиясе кластерына караган предприятиеләрнең "Сибур Холдинг" ГАҖ белән хезмәттәшлеген оештыру, шулай ук "Нижнекамскнефтехим" ГАҖ һәм "Казаньоргсинтез" ГАҖ белән берлектә, Россиядә полимер куллануны арттыру максатында тиешле хакимият органнарына алга таба инициативалар кертеп, норматив хокукый актларга һәм тармак стандартларына үзгәрешләр әзерләү буенча эш төркеме төзү мөмкинлеген карау карары кабул ителде.