"КUКА" компаниясенең генераль директоры Стефан Лампа белән очрашу

2018 елның 10 июле, сишәмбе

10 июльдә Екатеринбургта "ИННОПРОМ-2018" IX Халыкара сәнәгать күргәзмәсе кысаларында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов "КUКА" компаниясенең генераль директоры Стефан Лампа белән очрашты.

Очрашу барышында Татарстан Республикасында технологияләр трансферы буенча алга таба хезмәттәшлек итү перспективалары турында сүз барды.

Очрашу йомгаклары буенча яклар үзара визитлар һәм юл картасын формалаштыру турында килешенде.

Белешмә өчен:

KUKA AG 3 млрд евро тирәсе әйләнеше булган халыкара компаниясе булып тора. Көн саен KUKAның 13 200 якын хезмәткәре Аугсбургтагы баш офиста һәм барча дөньяда робот техникасы һәм автоматлаштыру технологияләре өлкәсендә интеллектуаль чишелешләр белән тәэмин итүчеләр арасында компаниянең әйдәп баручыларның берсе буларак статусын саклау өстендә эшли.  KUKA бер кулдан киң спектрлы продуктлар: аерым компонентлардан башлап автоматлаштырылган сәнәгый чишелешләр тәкъдим итә.