“ТАНЕКО” АҖ 2018 елга Коллектив шартнамәсе кабул ителде

2018 елның 2 феврале, җомга

Бүген “ТАНЕКО” АҖ хезмәт коллективының конференциясе булды, аның барышында предприятиенең җитештерү эшчәнлегенә, 2017 елгы Коллектив шартнамәсе шартлары үтәлешенә йомгак ясалды, шулай ук 2018 елга бурычлар билгеләнде.

Чарада Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов, “Татнефть” ГАҖ профсоюз комитеты рәисе Гомәр Яруллин, Түбән Кама муниципаль районы башлыгы Айдар Метшин катнашты.

2017 елда эш йомгаклары турында доклад белән конференция делегатлары алдында “ТАНЕКО” АҖ генераль директорының икътисад һәм финанслар буенча урынбасары Владимир Федотов чыгыш ясады. Ул билгеләп узганча, хисап чорында 7,848 миллион тонна нефть чималы эшкәртелгән. Тулаем алганда, ел буенча эшкәртү тирәнлеге 99,24% тәшкил иткән, үтәкүренмәле нефть продуктлары чыгару – 87,5%.

“ТАНЕКО” предприятиесендә 50 миллион тонна нефть эшкәртү 2017 елгы әһәмиятле вакыйга булган. 2017 елның 15 апреленнән 14 маена кадәр уздырылган планлы капиталь ремонт барышында зур эш башкарылган. Шушы чорда нефть химиясе һәм нефть эшкәртү комплексына караган җайланмаларның озак, ышанычлы һәм куркынычсыз эшләвен тәэмин итүгә юнәлдерелгән тулы бер чаралар комплексы башкарылган.

Башка нефть эшкәртү заводлары белән “ТАНЕКО” эшчәнлеген чагыштырып, Владимир Федотов беренчел эшкәртү куәтләрен эшләтү (115,25% артык) буенча предприятие Россия Федерациясендә лидер позициясен тота, дип искәртте.

2017 елгы Коллектив шартнамәсен үтәү нәтиҗәләре һәм 2018 елгы Коллектив шартнамәсе проекты турында “ТАНЕКО” АҖ профком рәисе Гөлнара Мөҗипова сөйләде. Хәзерге вакытта предприятиедә өч мең ярымнан артык кеше эшли. “Иң яхшы коллектив шартнамәсе” VII республика конкурсында яуланган беренче урын хезмәткәрләрнең якланганлык дәрәҗәсенең югары булуы турында сөйли. Шулай ук “ТАНЕКО”ның профсоюз оешмасы “Татнефть” ТПП предприятиеләренең иң яхшы беренчел профсоюз оешмасы” конкурсында да җиңеп чыккан.

2018 ел бурычлары турында конференциядә катнашучыларга “ТАНЕКО” АҖ генераль директоры Леонид Алехин билгеләде. Иң әһәмиятлеләре арасында ул җитештерүдә сәнәгый һәм экологик куркынычсызлык тәэмин итүне; чималны үтәкүренмәле нефть продуктларының күләме, тирәнлеге һәм сайлап алынуы буенча расланган планнарга туры китереп эшкәртүне; керосинны гидрочистарту, дизель ягулыгын гидрочистарту, каталитик креикинг, ЭЛОУ-АВТ-6 эшен башлап җибәрүне; автомобильләр өчен Регуляр-92 һәм Премиум-95 бензиннары җитештерә башлауны атады.

Конференция делегатлары тарафыннан 2018 елга “ТАНЕКО”ның Коллектив шартнамәсе кабул ителде. Предприятиенең иң яхшы хезмәткәрләренә республика, муниципаль һәм корпоратив бүләкләр тапшырылды.

“Татнефть” ГАҖ матбугат хезмәте материаллары нигезендә.