Татарстан Республикасының Санкт-Петербург шәһәрендәге һәм Ленинград өлкәсендәге даими вәкиллеге иң активларның берсе дип танылды

2017 елның 25 декабре, дүшәмбе

20 декабрьдә Санкт-Петербургның Тышкы элемтәләр комитеты, шәһәр хакимияте органнарын, Россия Федерациясе субъектларының төбәктә эшләүче барлык 23 вәкиллеген һәм бизнес ширкәтләре вәкилләрен чакырып, 2017 елга йомгак ясауга багышланган тантаналы чара уздырды.

Бу комитет Россия Федерациясе төбәкләре субъектларының Санкт-Петербургтагы вәкиллекләренең төп кураторы булып тора, эшләренә анализ ясый һәм мониторинг уздыра, шулай ук төбәкара элемтәләрне үстерү буенча Санкт-Петербург Губернаторы Аппараты белән хезмәттәшлек итә.

2017 ел йомгаклары буенча, Татарстан Республикасының Санкт-Петербург шәһәрендәге һәм Ленинград өлкәсендәге даими вәкиллеге уздырган чаралар, бизнес-миссияләр, тәкъдим итүләр, мәдәни-агарту проектлары саны буенча, шулай ук Санкт-Петербург хакимияте органнары белән хезмәттәшлек итү буенча төбәктәге иң актив вәкиллекләрнең берсе дип танылды. Татарстан Республикасының даими вәкиле Ренат Вәлиуллин “2017 елда үзара файдалы хезмәттәшлекне һәм Санкт-Петербургның Татарстан Республикасы белән дустанә мөнәсәбәтләрен үстерүгә актив булышлык күрсәткән өчен” Санкт-Петербургның Тышкы элемтәләр комитеты рәисенең Рәхмәт сүзе белән бүләкләнде.